Elektrické holicí strojky

V první řadě Vám elektrický holicí strojek ušetří čas, nabízejí také větší pohodlí, a přestože je to větší finanční investice, zase Vám vydrží pár let, po celou tu dobu nemusíte kupovat žiletky, náhradní břity apod., a také si ušetříte větší podráždění pokožky.

holící stojek

Podle čeho vybrat elektrický holicí strojek?

Máte dvě možnosti, můžete si vybrat buď planžetový nebo frézkový.

planžetový holicí strojek– na trhu jsou strojky od jednodušších s jednou planžetou, až po nejpokročilejší strojky s čtyřmi nebo pěti holicími planžetami. Čím více planžet na holicí hlavě strojek má, tím lépe si poradí s delšími, hustšími nebo tvrdšími vousy. Velká část planžetových holicích strojků je dnes vybavena střední stříhací lištou, která se právě stará o zastřižení delších vousů, aby je pak planžeta mohla bez větších problémů oholit. Pro optimální výsledky se strojkem během holení dělejte rovné a dlouhé pohyby po pokožce. Největší podráždění hrozí v problémových oblastech pod bradou a na krku. Pokud máte problém s holením těchto míst, měl by Váš strojek navíc mít i výkyvnou holicí hlavu, která se lépe přizpůsobí

frézkový holicí strojek– u těchto strojků jsou na holicí hlavědva až tři holicí prvky, které mají kulatý tvar. U většiny strojků se jednotlivé frézky pohybují samostatně, a tak kopírují přesně tvar obličeje. Strojek pracuje tišeji než planžetový holicí strojek. Svými vlastnostmi jsou vhodnější spíše pro častější holení kratších vousů. Strojkem během holení vytváříte malé krouživé pohyby po pokožce, abyste dosáhli kvalitního oholení.

holítko
Dále musíte vzít v úvahu zdroj napájení:

síťové napájeníVás vyjde sice levněji, pokud ale třeba často cestujete, je pro Vás vhodnější strojek akumulátorový.

Také si předem rozmyslete, zda chcete holicí strojek vodotěsný:
– vodotěsné strojky jsou sice o něco dražší, ale výhodou je, že se s nimi můžete holit i ve sprše nebo ve vaně, mnohem větší výhodou je však údržba takového strojku, nemusíte sundat hlavu a čistit planžety štětečkem, stačí strojek opláchnout pod vodou. Nejideálnější je kombinace vodotěsný strojek + akumulátorové napájení.

/ od

Autor příspěvku: