Kréta


Kréta je největší řecký ostrov. Podle starořeckých mýtů je považována za místo zrození Dia (vládce olympských bohů). Hlavním městem je Iraklio. Počasí na ostrově je typicky středozemní a patří k nejteplejším.

starověká architektura 

Památky a pamětihodnosti

 

Palác Knossos

Je největší krétská turistická atrakce. Podle pověsti zde držel král Mínos bájného Minotaura. Celý palácový komplex je opravdu velký, tak počítejte rozhodně s tím, že vám návštěva zabere více než 2 hodiny. Určitě stojí za návštěvu a odnesete si velký zážitek.

lampa u vody 

Faistos

Tento palácový komplex najdete zhruba 60 kilometrů od Heraklionu. Je odtud nádherný výhled. Centrem budovy je velké nádvoří, kolem kterého jsou umístěny veškeré místnosti a sály. Počítejte s tím, že jsou to rozvaliny. Do areálu se vchází 15 metrů vysokým širokým schodištěm.

 

Agia Triada

Je archeologické naleziště, které se nachází zhruba 4 kilometry západně od paláce ve Faistu. Kdysi zde stála vesnice, dokonce i menší palác používaný panovníky jako letní sídlo.

 

Malia

Tento palácový komplex najdete na severovýchodním pobřeží ostrova Kréta. Můžete zde obdivovat základy kdysi velice honosné stavby. Unikátem je zde Kernos (což je záhadný kámen s několika otvory a dosud nerozluštěnými obrazci). Část tohoto naleziště je i zastřešená, abyste byli chráněni před ostrým sluncem.

 výhled na moře

Gortýna (Gortys)

Je důležitá archeologická lokalita, která leží zhruba 45 kilometrů od metropole Heraklion. Stojí určitě za návštěvu, jsou zde různé archeologické nálezy.

 

Ubytování

 

Ubytovat se můžete v překrásný hotelech s výhledem na moře. Můžete se probouzet a následně snídat na terase. Není nic příjemnějšího než takto relaxovat. Ceny jsou různé dle komfortu hotelu. Můžete se podívat na vyhledávače ubytování na internetu, které vám dle zadaných parametrů ukáží tu nejlepší variantu.

Dovolená na Krétě je rozhodně dobrý řešením, pokud si chcete odpočinou ať už sami nebo s rodinou. Užijete si klid a pohodu. Večer se můžete podívat do různých krásných restaurací, dát si něco dobrého k jídlu a relaxovat. Můžete také sledovat západ slunce a u toho popíjet nějaký alkoholický nápoj. Přeji všem krásnou dovolenou!


5/5 - (3 votes)
/ od

Autor příspěvku: