Na svatbě se upírá pozornost nejen na nevěstu

Je nad slunce jasné, že na své svatbě chce být každá nevěsta tou nejkrásnější. Vždyť je to jediný den v životě, kdy má jedinečnou příležitost splnit si svůj velký princeznovský sen a být dokonalá. Je to zároveň jediný den v životě, kdy se na ženu upírá tolik pozornosti ze všech stran. Vždyť kdo z nás by neznal otázku, která následuje poté, co oznámí, že byl na svatbě – každý se zeptá, jak to slušelo nevěstě. Ano, je to tak, někdy to vypadá, jako by ženich na svatbě ani nebyl a je dost možné, že kdyby se k obřadu dostavil v obnošeném obleku, takže si toho možná ani nikdo nevšimne. Ten, kdo na sobě nese úkol největší a musí vypadat dokonale, je vždy nevěsta, protože podle ní budou všichni odvozovat úroveň dané svatby.
nápis matka nevěsty.jpg

Nicméně na svatbě jsou také ještě další ženy, které potřebují zazářit, byť budou stát trochu v pozadí. A to jsou matky nevěsty a ženicha. Možná nebudou tolik na očích, nicméně v roli, kterou zastávají, se jistě budou minimálně cítit povolané k tomu, aby svým dětem neudělaly ostudu. Vždyť v mnohých případech maminky snoubenců svatby do značné míry organizují.
svatební oslavy.jpg

Takže je na místě, aby i šaty pro svatební matku byly krásné, reprezentativní, a aby jí dokonale padly na míru. Vždyť která matka by chtěla udělat ostudu své dceři či synovi tím, jak na jejich svatbě bude vypadat. Jistě žádná. Ovšem sehnat dokonale padnoucí společenské šaty vhodné na svatbu pro svatební matku už nemusí být zdaleka tak snadné jako sehnat vhodné šaty pro nevěstu.
svatební boty.jpg

Starší ženy už zdaleka nemívají tak dokonalé míry jako mladé nevěsty. Často bývají plnoštíhlé anebo mají výraznou jednu z tělesných partií, které je potřeba celkový střih a styl šatů přizpůsobit. Možností, jak na tuto situaci vyzrát proto je, nechat si ušít šaty na míru anebo zvolit levnější variantu v podobě nákupu v butiku, kde mají široký výběr a vyjdou vstříc třeba i plnoštíhlým dámám.

Autor příspěvku: