Parametry aneb jaký vybrat LED reflektor

Do světa LED technologie náleží i LED reflektor, jenž vyniká svítivostí a výkonem. Mezi nejčastější využití tohoto druhu svítidla je osvětlení výstavních ploch, větších objektů. Rovněž lze osvětlit maloobchodní prodejny, velké prostory, sochy, haly apod. Stejně tak lze i je využít při práci na zahradě za umělého osvětlení nebo v dílně.
reflektor mlha
Před samotným výběrem, je zapotřebí si ujasnit, který LED reflektor zvolit z nabídky sortimentu. Předností tohoto druhu osvětlení je úspora energie, dlouhá životnost a okamžité rozsvícení na maximální výkon. Z tohoto důvodu je klasický halogenový postupně nahrazován modernějším mající LED diody.

Dnes jsou tyto typy světelného zdroje v nabídce od 10 do 100 W. Nutno neopomenout fakt, že jejich spotřeba je o 50 až 80% méně elektřiny než u halogenových. Kvalitnější modely mají velmi dlouhou životnost až okolo padesáti tisíc hodin. Co se týče napětí, tak bývá zpravidla 230 V, ale k dostání jsou 12 až 24 voltové. Ohledně barvy je doporučena denní bílá, tj. více jak 5000 kelvinů. Tato barva podporuje soustředěnost a méně unaví lidský zrak.
reflektor bodové svítidlo
Dělení dle druhu

Kromě svítivosti se liší tento druh světelného zdroje i designem, tvarem a využitím. Nejvíce podobné klasickým halogenovým reflektorům jsou LED halogeny. Zpravidla jsou k dostání v černé či stříbrné barvě a v širokém spektru výkonnosti. Jiná je potřeba pro pracovní dílnu a odlišnou budete potřebovat pro nasvícení zahradní dekorace.

Dalším typem jsou tzv. stojanové. Díky stojanu je lze dobře umístit do země. Typ slim se vyznačuje menší hloubkou, tj. zaberou méně prostoru. Jsou ideální na umístění na fasádu, pod okapy apod. Vhodné pro činnosti, při kterých je měněno místo, tj. při stavbě domu, opravě automobilu apod. jsou řešením přenosné reflektory. Jsou vybaveny držadlem i stabilním stojánkem.

Pozitivní je, že tento druh osvětlení lze použít pro domácnost i komerční účely.

2/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: