Škodí nebo jsou přínosné?


Děti sice už od útlého věku umí rozlišit virtuální realitu a skutečnost. Ale počítačové hry, stejně jako kterákoliv jiná činnost, nepochybně ovlivňují vývoj jejich psychiky. Zároveň jde i o proces učení. Většina her pro nejmenší děti pomáhá rozvíjet jejich kreativní myšlení. Mezi nejoblíbenější pro děti v předškolním věku patří hry, které vycházejí z animovaných filmů a seriálů. Děti si tak mohou zahrát se svými oblíbenými hrdiny. Přesto je nezbytné, aby rodiče věděli, jaké hry jejich děti na počítači či tabletu hrají.

nintendo s

Škodí nebo jsou přínosné?

Výběr dětských počítačových her by nikdy neměl být náhodný. Rodiče by měli dávat pozor na důležitá kriteria výběru. Rozhodující je věk dítěte. Aby čas strávený hrou na počítači nebyl pouze ztracený, měla by hra přinášet i nové informace a dítě něco naučit. Populární a u dětí oblíbené jsou logické hry, při kterých je potřeba přemýšlet a rozvíjet tak schopnost řešení úkolů. Cílem hry by měl rozvoj dětské kreativity. Počítačové hry bývají jednou z prvních zkušeností s cizím jazykem. Pokud rodiče narazí na hru v angličtině, je potřeba zvážit, zda by se ji při hraní dítě lépe nenaučilo. Mnoho her je speciálně vytvořeno pro výuku cizích jazyků. Protože se říká, že kdo si hraje, nezlobí, měla by být počítačová hra především zábavná. Jinak dítě omrzí. Při výběru se potřeba se vyhnout hrám, ve kterých je jakékoliv násilí. Protože děti mají mnohem bohatší fantazii a do hry se dokáží lépe vcítit než dospělý člověk, agresi by skutečně prožívaly. Pokud je v rodině více dětí, vyberte jim hru, kterou může hrát více hráčů najednou. Tipy na skutečně zajímavé hry .
hraní her
Aby se z hraní počítačových her nestala hrozba, mohou ovlivnit rodiče svým pevným, ale laskavým přístupem. Dohodnutá hodina denně je ideálním časem, ve kterém má dítě dostatek času na zvládnutí hry. S dětmi je dobré o hrách mluvit a pokud to čas dovolí, občas si s nimi zahrát. To umožní příjemnou komunikaci, třeba na rodinném výletu do přírody.

4/5 - (3 votes)
/ od

Autor příspěvku: