Změňte životní styl, dokud je čas

V mládí má člověk pocit, že je nedotknutelný a že se mu nic nemůže stát. Nedostatek spánku, alkohol, divoké životní tempo. Ale člověk se mění a to, co mu dříve přišlo jako normální, se dnes jeví velmi nebezpečné, co více, musíme zhodnotit, že mnoha neřestem v mládí vděčíme za zdravotní problémy ve věku zralosti. A nemusí to nutně být jen ty nebezpečné záležitosti jako třeba alkohol či kouření. Bývalí vrcholoví sportovci by například mohli povídat o tom, jak mají zdevastované zdraví.
Mnoho lidí po čtyřicítce (někteří dříve, někteří později) dospějí do fáze, kdy poctivě zhodnotí, že pokud chtějí na tomto světě žít ještě desítky let, musí něco změnit na svém životním stylu.
měření toastu
A co Vy, nechcete si i Vy najít šest tipů pro zdravější životní styl ?
snídaně s banány

Pojďme si nabídnout pár tipů jak na to

1. Pohyb – nedostatek pohybu vede nejen k nadváze a obezitě, ale spouští neuvěřitelné množství zdravotních potíží. Ne každý holduje sportu, ale každý si může najít pohybovou aktivitu, která mu vyhovuje.
2. Změna životosprávy– je to celkem samozřejmé. V mládí milujeme chipsy, hranolky, pizzu a coca-colu, ale v určitém věku potřebujeme trochu jiný zdroj energie. Je to opravdu záležitost zdraví.
3. Obklopovat se pozitivními lidmi – možná jste empatický, ale to má své meze. Naslouchat a pomáhat potřebným jen v nezbytně nutných případech, nenechat se zneužívat a to ani ne nejbližšími lidmi.
4. Dělat co mě těší – věnujte se svým koníčkům. Najděte si na ně čas.
5. Mít pohodu v práci – toto se jen velmi obtížně realizuje. Ne každý je kapacita, o kterou se zaměstnavatelé přetahují. Také ne každý může vykonávat práci, která ho baví. Ale vždycky můžete změnit prostředí, pokud je to pro Vás neúnosné. Alespoň malé pozitivní změny jsou žádoucí.
6. Odpočívejte – možná na Vás apelují druzí, že Vaše výkonnost už není, co bývala, ale i Vy jste starší a musíte efektivně hospodařit se svými silami.

4.5/5 - (2 votes)
/ od

Autor příspěvku: